17.30 Filmvisning for barn, Filmteltet ved scenen 15 min

10.30 Duodjistasjoner åpner

11.00 Lag din egen superhelt Gammelscenen

12.00 Lesestund for barn Festivalbiblioteket 20 min

12.45-13-15 Filmvisning for barn, Filmteltet ved scenen 30 min på loop

13:30 Joik og bevegelse Gammelscenen 40 min

 10.30 Duodjistasjoner åpner

11.00 Stjernegammen Lavangseidet grendehus, 30 min

MERK! Annet sted enn Gállogieddi

12.30 Lag din egen superhelt Gammelscenen 40 min

14:00 Márkomeannu Searat

nuoraidmeannu header.jpg

12.00 Noerehlåavtege! åpner

13.00-15.00 Drop-in: Lohtat Noerehlåavtege

15.00 bboy for life - filmvisning og Q&A Filmteltet ved scenen 40 min

18.00 Intimkonsert med ISÁK Noerehlåavtege 20 min

12.00 Noerehlåavtege! åpner

14.00 Sint poesi med Ánná Káisa Partapuoli Noerehlåavtege 20 min

16.00-18.00 Drop-in: Lohtat Noerehlåavtege

13.00 Filmvisning: Sameblod Lavangseidet grendehus 1 time & 50 min

MERK! Annet sted enn Gállogieddi

18.00 Festivalåpning

Urpremiere bestillingsverk: márkomeannu#EANAN

Utstilling: Foto og fortelling

Festivalbibliotek åpner

fredag kunst.jpg

10.00 Marked åpner

11.00 Festivalbiblioteket åpner

11.00 Historievandring Oppmøte ved Amundsplassen i Veggen, Evenes 3 timer

MERK! Annet sted enn Gállogieddi

11.45 Valgdebatt: Sametingsvalg Stuorlávvu 1 t og 15 min

13.00 Hekta på slekt: Foredrag om samisk slektsforskning Festivalbiblioteket 40 min

14.30 Várdobáiki-seminaret: "Ingen fortalte nåkka!" Stuorlávvu 1,5 timer

16.30 Samtale: Hva har du gjort for å gjøre Elsa Laula stolt i dag? Stuorlávvu 45 min

17.15 En smak av Sápmi: russisk side Gammen 60 min

19.40 Samiske veivisere Scenen 20 min

10.00 Ofoten Sparebanks Vardemarsj: Påmelding åpner, start trimklasse Ved fylkesveien på festivalområdet

10.00 Marked åpner

11.00 Ofoten Sparebanks Vardemarsj: Start konkurranseklasse Ved fylkesveien på festivalområdet

11.00 Festivalbibliotek åpner

12.30 Ofoten Sparebanks Vardemarsj: Premieutdeling Ved låven, Gállogieddi

13.00 SESAM-seminaret: Samisk eller norsk: Et vanskelig valg? Stuorlávvu 1,5 timer

14.00 Boklanseringer: Skániid girjie Festivalbiblioteket 60 min

15.30/16.00 Kulturskogen Start ved gammen 60 min

16:30 Studio Válga Stuorlávvu 45 min

18.00 Vuolla & vuoigatvuođaid Barområdet 45 min

20.00 Kalle Urheim

21.30 ISÁK

22.45 Maxida Märak

00.30 IDJA @ Márkomeannu, Barområdet