17.30 Filbmavuosehus mánáide, Filbmatealttás lávddi buohta 15 min

10.30 Duodjestašuvnnat rahppojit

11.00 Reide iežat supersáŋgára Boareslávddis

12.00 Lohkanboddu mánáide Festiválagirjerájus 20 min

12.45-13-15 Filbmavuosehus mánáide, Filbmatealttás lávddi buohta 30 min loopan

13:30 Luohti ja lihkadeapmi Boareslávddis 40 min

10.30 Duodjestašuvnnat rahppojit

11.00 Nástegoahti Loabagáiddi gilihuotnahis, 30 min

FUOMÁŠ! Ii Gállogiettis

12.30 Reide iežat supersáŋgára Boareslávddis

14:00 Márkomeannu Searat

12.00 Noerehlåavtege! rahppo

13.00-15.00 Drop-in: Lohtat Noerehlåavtege

15.00 bboy for life - Filbmavuosehus ja Q&A, Filbmatealttás lávddi buohta 40 min

18.00 Intimkonsearta ISÁK:in Noerehlåavtege 20 min

12.00 Noerehlåavtege! rahppo

14.00 Suhttan poesiija Ánná Káisá Partapuoliin Noerehlåavtege 20 min

16.00-18.00 Drop-in: Lohtat Noerehlåavtege

13.00 Filbmavuosehus: Sameblod Loabagáiddi gilihuotnahis 1 diimmu & 50 min

FUOMÁŠ! Ii Gállogiettis

 

18.00 Festiválarahpan

Diŋgojuvvon buktaga vuosttaš vuosehus: márkomeannu#EANAN

Vuosehus: Govat ja muitalusat

Festiválagirjerádju rahppo

10.00 Márkanat rahppojit

11.00 Festiválagirjerádju rahppo

11.00 Historjávádjolus Deaivvadat Amund báikkis Veakkus, Evenáššis 3 diimmu

FUOMÁŠ! Ii Gállogiettis

11.45 Digaštallan: Sámediggiválga Stuorlávus 75 min

13.00 Sohkaáŋgir: Logaldallan sámi sohkadutkama birra Festiválagirjerájus  40 min

14.30 Várdobáiki-seminára: "Ii oktage muitalan maidge!" Stuorlávus 1,5 diimmu

16.30 Ságastallan: Maid don leat odne dahkan mii dagahivčče Elsa Laula rámpásin? Stuorlávus 45 min

17.15 Máisttoš Sámis: Ruošša bealde Goađis 60 min

19.40 Sámi ofelaččat Lávddis 20 min

10.00 Ufuohta Seastinbáŋkku Várdovázzin: Dieđiheapmi searvamii rahppo, trimmaluohká vuolgga Fylkkageainnu buohta festiválaguovllus

10.00 Márkanat rahppojit

11.00 Ufuohta Seastinbáŋkku Várdovázzin: Gilvoluohká vuolgga Fylkkageainnu buohta festiválaguovllus

11.00 Festiválagirjerádju rahppo

12.30 Ufuohta Seastinbáŋkku Várdovázzin: Vuoitojuohkkin Láđu luhtte, Gállogiettis

13.00 SESAM-seminára: Sámegiella vai dárogiella: váttis válljet? Stuorlávus 1,5 diimmu

14.00 Girjealmmuheamit: Skániid girjie Festiválagirjerájus 60 min

15.30/16.00 Kulturmeahcci Vuolgga goađi luhtte 60 min

16:30 Studio Válga Stuorlávus 45 min

18.00 Vuolla & vuoigatvuođat Báraguovllus 45 min

20.00 Kalle Urheim

21.30 ISÁK

22.45 Maxida Märak

00.30 IDJA @ Márkomeannu, Báraguovllus